generate-ai-robot-for-podcast-cover-blue-background-334948177

Praca Zdalna i Mieszkanie w Tajlandii – Top 8 Wskazówek

Praca zdalna i mieszkanie w Tajlandii stają się coraz bardziej popularne wśród osób poszukujących nowych doświadczeń, elastyczności i inspiracji. Ten dynamiczny kraj oferuje nie tylko piękne plaże i bogatą kulturę, ale także sprzyjające warunki dla cyfrowych nomadów i osób pracujących zdalnie.

Jak Zacząć?

Jeśli pracujemy zdalnie i nie mamy potrzeby stawiania się fizycznie w miejscu pracy, to ten kraj może może być naszą świetną alternatywną na zimne, szare bez życia zimy w Polsce, które trwają długo. Potrzebujemy jednak odpowiedniego przygotowania do pracy zdalnej, wybór miejsca, odpowiedniego dobrania niezbędnych rzeczy oraz nastawienia.

Co Zapakować?

Laptop

Twój laptop będzie twoim najważniejszym narzędziem pracy. Wybierz model o odpowiedniej wydajności, który spełni wymagania twojej pracy zdalnej. Upewnij się, że masz zainstalowane niezbędne narzędzia i oprogramowanie do pracy online, gdyż z Internetem czasem może być ciężko, warto również mieć awaryjny Internet w telefonie oraz stworzyć hotspota oraz pobrać mapę darmowych WiFI w twojej lokalizacji.

Dodatkowy Ekran

Dodatkowy ekran może znacząco zwiększyć twoją produktywność, szczególnie podczas wielozadaniowej pracy. Przenośny monitor USB lub monitor podróżny o niskiej wadze mogą być doskonałym rozwiązaniem. Sam pakuje swój 27 calowy monitor w w rejestrowanym bagażu co zdecydowanie pomaga w pracy, pamiętajmy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu go, gdyż już jeden z moich ekranów został zniszczony podczas lotu. Dodatkowo mam również dwa dodatkowe zewnętrzne monitory. Nie będę polecał konkrenych modelów, ale warto ustawić altert na jednym z serwisów agregujących promocje tego typu elektroniki jak Pepper.

Monitor Arzopa Z1FC 144Hz 16.1 (400 zł w promocji)

Warto również zaopatrzyć się w Laptop Holder, który pomoże nam dostosować położenie takich monitorów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Pamiętajmy również o zapasowym kablu HDMI / Display Port. Często w hotelach lub Airbnb jest Smart TV, który możemy po prostu podłączyć do naszego laptopa oraz komputera co pozwoli nam na uzyskanie dodatkowego ekranu z 40 calami. S

3. Komputer

Niestety nie każdy może pracować zdalnie z laptopa z kawą ze StarBucksa w publicznym miejscu, zresztą większość tego typu osób nie pracuję w ten sposób, chyba, że ich praca polega na odpisywaniu ma maile, co nie jest większością przypadków. Sam jestem programistą i potrzebuję silnej jednostki. Tutaj zdecydowanie polecam komputery o mniejszych gabarytach jak MSI Trident. Obecnie posiadam taki i łatwo można go zapakować do bagażu rejestrowanego. Rozmiar takiej jednostki centralnej jest mniejszy od rozmiaru konsoli do gier. Pamiętajmy, że to wciąż wrażliwe urządzenie, które musi być odpowiednio zabezpieczone w trakcie podróży.

MSI TRIDENT X

3. Adaptery i Konwertery

Systemy elektryczne mogą się różnić w zależności od regionu, dlatego nie zapomnij spakować odpowiednich adapterów i konwerterów, aby móc łatwo podłączyć swoje urządzenia elektroniczne do gniazdek w Tajlandii. W Internecie możemy znaleźć uniwersalne listwy, które pozwolą nam na korzystanie z ich z większości regionów na świecie, jeśli jesteśmy jednak stricte zainteresowani Tajlandią, to musimy zainteresować się takimi gniazdkami, niektóre hotele oferują wbudowane już takie gniazdka, jednak lokalne mieszkania z Airbnb są z reguły z oryginalnymi gniazdkami.

Tajlandia nie jest trzecim światem i w każdym większym centrum handlowym znajdziemy sklepy IT City albo Banana gdzie znajdziemy masę takiego okablowania. Warto jednak przygotować się już przed wyjazdem by oszczędzić sobie kłopotów.

4. Powerbanki

Często podróżując i pracując z różnych lokalizacji, zdarza się, że nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego. W takich sytuacjach powerbanki stanowią nieocenione źródło energii dla twojego laptopa, smartfona czy tabletu.

5. Zewnętrzny Dysk Twardy

Zapewnij sobie dodatkowe miejsce na przechowywanie plików, dokumentów i kopii zapasowych. Zewnętrzny dysk twardy o dużej pojemności może być nieoceniony, zwłaszcza jeśli zamierzasz pracować z dużą ilością danych. Najlepiej posiadać dwa dyski zewnętrzne i trzymać je w dwóch różnych miejscach zaszyfrowane choćby przez Bitlocker.

6. Smartfon z Lokalną Kartą SIM

Łączność jest kluczowa dla cyfrowego nomadyzmu. Upewnij się, że masz smartfon z odblokowanym dostępem do sieci, aby móc korzystać z lokalnej karty SIM. Zapewni to nie tylko dostęp do Internetu w dowolnym miejscu, ale także umożliwi łatwiejszy kontakt z lokalnymi usługami. Możemy również skorzystać z oferty wirtualnej karty SIM i mieć już internet przed przyjazdem, co zaoszczędzi nam nerwów na lotnisku.

Z racji tego, że jestem programistom i często musze uploadować duże pliki, to potrzebuje szybkiego Internetu. Tutaj mamy dwie kwestie do rozpatrzenia jeśli korzystamy z Agody, to koniecznie napiszmy do hotelu przed rezerwacją o informację na temat prędkości łącza internetowego. Na Airbnb możemy agregować prędkość Wi-Fi i mamy grafikę przedstawiającą statystyki.

Szukajmy Airbnb z takim oznakowaniem

Pamiętajmy, również o zapasowym internecie z naszego telefonu o którym napisałem powyżej. Tutaj też będziemy musieli mieć odpowiednią lokalizację gdzie sygnał jest odpowiednio silny.

8. Słuchawki z Mikrofonem

Gdy pracujesz z kawiarni lub innych miejsc publicznych, słuchawki z mikrofonem mogą być niezbędne do prowadzenia rozmów telekonferencyjnych lub spotkań online bez zakłóceń. Powinniśmy dysponować słuchawkami stricte komputerowymi, bezprzewodowymi bluetooth oraz najlepiej jedne proste na kablu. Wtedy zawsze mamy alternatywy dla każdej sytuacji związanej z miejscem, dostępnością oraz wykonywaną przez nas czynnością

9. Zestaw do Naprawy oraz Zapasowe Kable

W sytuacji awaryjnej lub gdy coś się zepsuje, warto mieć przy sobie podstawowy zestaw narzędzi do naprawy laptopa lub mini komputera, takie jak śrubokręty, pincety czy pastę termoprzewodzącą oraz zapasowe kable HDMI, zasilające oraz USB

10. Biurko

Oczywiście tutaj nie mówię o zapakowaniu naszego biurka do bagażu. W przypadku wyboru Airbnb oraz Hotelu szukajmy miejsc z odpowiednim biurkiem. Sam już wiele razy przejechałem się na pokojach z zbyt małym stołem/biurkiem lub zbyt wąskim gdzie moje ręce czuły się niekomfortowo podczas dłuższej pracy. Patrzymy na zdjęcie biurek w hotelach oraz jeśli coś jest na nich to patrzymy na skalę tych przedmiotów.

Po zdjęciu widzimy, że niewiele zmieścimy na takim stoliku

Podsumowanie

Jeśli jesteś zainteresowany pracą zdalną, oraz sposobami na uzyskanie stabilnego dochodu wykorzystując postęp technologiczny z AI, zachęcam Cię do zapoznania się z moim praktycznym kursem, gdzie przedstawiam aktualnie darmowe narzędzia AI i metody, które pomogą Ci uzyskać stabilny dochód z dowolnego miejsca na ziemi.

kategorie

zarabianie pieniędzy z wykorzystaniem ai

Witaj w erze niezwykłych możliwości, które niesie ze sobą sztuczna inteligencja! Nie możesz pozostać obojętny wobec tych dynamicznych zmian – powinieneś je wykorzystać, aby budować swój sukces finansowy. Kurs ma już ponad 200 materiałów i jest na bieżąco aktualizowany.

zapisz się do newslettera

Więcej informacji w krótce…

Scroll to Top

odbierz darmowego e-booka

Odbierz już teraz darmowy e-book dotyczący zarabiania przez Internet z wykorzystaniem najnowszych, darmowych narzędzi AI.